VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Piedāvājumi skolām

Aktīvā tūrisma centrs Pargajieni.lv piedāvā Rīgas skolām rudens ekskursijas novadīt  Rīgā, Mangaļsalā.

Ņemot vērā to, ka cenas visam kāpj un daudzi aizbraukt tālās ekskursijās nevar, esam izstrādājuši īpašu maršrutu, kas būs piemērots visa vecuma bērniem no 1. līdz 12. klasei. Programma un stāstījums tiks pielāgots atbilstoši vecumposmam.

Piedāvājam divus variantus.

Lētākais, ko var apmaksāt arī no Latvijas Skolas somas projekta maksās 7 EUR, dārgākais 10 EUR.

Mangaļsala ir dabiski veidojusies pussala Rīgā, kura vairāk kā 300 gadus bijusi daļēji slēgta militāra teritorija. Tā ietilpst Piejūras dabas parkā un ir bagāta ar dažādiem biotopiem, sikspārņu ziemošanas vietām. Šeit redzams gan aizaugošais Vecdaugavas krasts, gan mainīgā Rīgas līča piekraste, gan industriālais Daugavas krasts. Pārgājiena laikā ne tikai apskatīsim apkaimes dažādo dabu, bet iepazīsim arī pazemes ejus un bunkurus, kas lielā skaitā atrodama salā un reiz kalpoja kā daļa no Daugavas grīvas nocietinājumiem, pasargājot Rīgu no ienaidnieku karapulkiem. Te uzzināsim gan Rīgas 800 gadu vēsturi no cita skatu punkta, gan aplūkosim to, cik mainīgi spēj būt ūdensceļi. Iepazīsim dažāda veida arhitektūru un būvniecības metodes un aktīvi atpūtīsimies pludmalē un salā esošajās aktīvās atpūtas zonās. Ekskursija būs 4 stundas ilga.

Dārgākajā piedāvājumā ietilps dārgumu medības salas garākajā tunelī, kur būs jāatrod veselīgi saldumi un citi gardumi, reizē labāk iepazīstot šo militāro būvi.

Minimālā summa par ekskursijas vadīšanu ir 100 EUR, ja grupā ir mazāk par 15 skolēniem.

Nokļūšana Mangaļsalā iespējama ar Rīgas pilsētas 24. maršruta autobusu. Ļoti ērta nokļūšana ir arī ar vilcienu līdz Vecāķu stacijai, pēc tam veicot apmēram 25 - 30 minūšu garu gājienu līdz Mangaļsalai.

Maršrutu iespējams veikt arī sliktos laikapstākļos, vairāk laika veltot pazemes būvju apskatei un maksimāli daudz uzturoties zem jumta vai mežā, kur biezāki koki.

Mūsu piedāvājumā ir pārgājieni arī pa citiem maršrutiem Latvijā. Vedam autobusu ekskursijās pa visu Baltiju. Vistuvāk Rīgai ir maršruti Carnikavā, Garkalnē, Doles salā, Ogres Zilajos kalnos, Piņķos, Tīreļpurvā, Ķemeros, arī Rīgā Daugavgrīvā un Bumbu kalniņa apkārtnē, kur iespējams doties pārgājienos un iepazīt apkaimes vēsturi, dabu, ģeogrāfiju. Drīzumā par tiem informēsim nākošajā e-pasta vēstulē.

Tā kā vienlaikus Mangaļsalā varam nodrošināt ne vairāk kā 5 kvalitatīvas ekskursijas, neveidojot sastrēgumus un savā starpā nekrustojoties, tad vēlams, ka pieteikšanās notiek laicīgi. Lūgums sūtīt pieteikumus uz janis@pargajieni.lv norādot šādu informāciju:

1) Skola, klase, skolēnu skaits

2) 7 EUR vai 10 EUR maršruts

3) Datums.

Vairāk informācijas ir iespējams saņemt arī pa tālruni 26980327.

Samaksa veicama skaidrā naudā uz vietas atbilstoši faktiskajam dalībnieku skaitam. Varam arī izrakstīt rēķinu, lai varat apmaksāt no projektu finansējumiem. 


Piedāvājam arī vairāk kā 100 pārgājienu un autobusu ekskursiju maršrutus visā Latvijā. Nodrošinām arī autobusus. Vairāk info rakstot vai zvanot mums. 


Uz tikšanos ekskursijās!