VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Ainaži" 10. aprīlī

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Ainažiem un Randu pļavām 10. aprīlī.


Starts paredzēts 12:10 Ainažu autoostā, kad būs pienācis autobuss no Rīgas. Automašīnu īpašnieki savus spēkratus varēs novietot autoostas tuvumā.


Savu pārgājienu sāksim ar pilsētas ziemeļu daļas iepazīšanu. Vispirms apmeklēsim Ainažu Ugunsdzēsības muzeju un uzzināsim interesantus faktus par Ainažu pilsētas vēsturi, apskatīsim brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības tehniku un aprīkojumu un ugundzēsēju depo.


Pēc tm dosimies dabā iepazīt pilsētu. Apmeklēsim Ziemeļu molu, iepazīsimies ar ostas vēsturi un kuģniecības vēsturi pilsētā, šķērsosim robežu un pavērosim kā dzīvo igauņi Iklā, kas kādreiz bija daļa no Ainažu pilsētas. Šeit arī uzzināsim interesantus faktus par kādreizējo Ainažu – Valmieras – Smiltenes bānīti un tā saikni ar dzelzceļiem Igaunijā. Redzēsim arī, kas palicis pāri no 40 gadus atpakaļ demontētās dzelzceļa līnijas.


Pēc tam dosimies pārgājienā uz Randu pļavām. Pa ceļam apskatīsim Vecos jūrnieku kapus, Viļņa Titāna veidoto piemiņas zīmi “Baltā saule” un citus interesantus vēstures objektus.


Randu pļavās baudīsim Latvijai neraksturīgo piekrastes biotopu – applūstošas piejūras pļavas. Šeit staigāsim pa dabas taku, kāpsim putnu vērošanas tornī un sarīkosim piknika pauzi. Randu pļavās atrodas arī Latvijai neraksturīgs ģeoloģisks veidojums – bārs -, kuru var arī saukt par vienīgo Latvijai piederošo dabisko salu jūrā. Jums būs lieliska iespēja pašiem pārliecināties, cik liela ir šī sala un vai to tiešām var nosaukt par salu.


Pēc Randu pļavu apskates un pusdienu pauzes dosimies atceļā uz Ainažiem.  Pa ceļam iepazīsim Latvijā pirmo vēja elektrostaciju, Veides pili un Svētā Arsēnija Pareizticīgo baznīcu.


Finišs plānots ne vēlāk kā 18:00, lai paspētu uz pēdējo autobusu uz Rīgu.


BRĪDINĀJUMS! Tā kā ieiesim Igaunijas teritorijā, pases vai ID kartes var noderēt, ja pēkšni igauņu robežsargi būs ieradušies pārbaudīt, cik apzinīgi robežas šķērsotāji esam. Ikdienā robežkontrole šeit nav un pases netiek pārbaudītas, jo esam Šengenas zonā..


Dalības maksa:


4 eiro individuālajiem dalībniekiem,


3 eiro, ja ierodas vismaz divatā,


1,50 eiro skolniekiem,


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327.


05.04.16

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra