VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Baldone"6. martā

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā iepazīties ar Baldones pilsētu un tās tuvāko apkārtni.


Starts paredzēts Baldones autobusu galapunktā plkst. 11:00.


Sākumā uzzināsim interesantus faktus par Baldones pilsētas un novada vēsturi un dosimies iepazīt vēsturisko Baldones sanatorijas apkārtni. Te būs iespēja gan redzēt vēsturiskās kūrorta ēkas, gan nogaršot vietējo sērūdeni, kurš izmantots sanatorijas viesu ārstēšanai. Pēc sanatorijas ēku un parka apskates dosimies uz vietu, kur agrāk kursējis pēdējais zirgu tramvajs Eiropā. Šāds tramvajs kādreiz savienoja Baldoni ar Ikšķile, no kurienes ar vilcienu tālāk varēja braukt pa visu Latviju.


Baldonē apskatīsim arī daļu no vēsturiskās koka apbūves, kas saglabājusies pēc vairākiem kariem līdz pat mūsdienām. Pēc pilsētas apskates dosimies cauri mežam uz Mercendarbes muižu.  Pils un tās apkārtne ir ar gadsimtiem senu vēsturi.


Pēc muižas apkārtnes iepazīšanas dosimies cauri liepu alejai uz Riekstukalnu. Kalna apkaimē uzzināsim interesantus faktus par Baldones nozīmi astronomijā un tur esošo observatoriju, kas ir viena no lielākajām Eiropā.


Pēc Riekstukalna apkārtnes iepazīšanas dosimies atpakaļ uz Baldoni. Pa ceļam uzzināsiet par to, ka pilsētas tuvumā atrodas vieta ar nosaukumu Atomkalns un to, kādēļ pilsētnieki ik pa laikam satraucas par šajā vietā notiekošajām aktivitātēm.


Pilsētā apskatīsim Balto pili, kurā tagad atrodas mūzikas pamatskola, un tās parku.


Slēpņotājiem varam pavēstīt, ka maršrutā ir pāris slēpņi, kurus būs iespējams sameklēt.


Finišs plānots ap 16:00 Baldones autobusu galapunktā.


Nokļūšana Baldonē iespējama ar autobusu Rīga – Baldone, kas atiet no autobusu pieturas Satekles ielā iepretim bijušajai centrālā pasta ēkai. Autobuss atiet 9:55 un Baldonē iebrauks 10:40. Baldone ir ērti sasniedzama arī ar automašīnām. Savus spēkratus būs iespējams atstāt autobusu galapunkta tuvumā.


Līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus un tēju un ēdienu pusdienu pauzei.


Dalības maksa:


4 eiro individuālajiem dalībniekiem,


3 eiro, ja ierodas vismaz divatā,


1, 50 eiro skolēniem,


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pārgājienam pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327 norādot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru.


27.02.16

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra