VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Sigulda ziemā" 17. janvārī

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Siguldas apkārtni 17. janvārī, lai iepazītu vietas, kuras parasti tūristi apmeklē tikai vasarā.


Starts paredzēts plkst. 12:00 Siguldas dzelzceļa stacijā pie Laimas pulksteņa. Iepazīsimies ar atjaunoto dzelzceļa staciju, tās vēsturi, dzelzceļa vēsturi un attīstību līdz mūsdienām. Pēc tam dosimies bobsleja un kamaniņu trases virzienā.

Pēc iepazīšanās ar trases vēsturi dosimies gar bobsleja trasi uz Kaķīškalna pusi, kur atrodas vairākas skatu vietas – Ķeizarkrēsls un Ķeizarskats. No šīm vietām ļoti labi var redzēt Gaujas senleju. Pa taku nokāpjot ielejā dosimies tālāk līdz kājnieku tiltam.

Pa tiltu šķērsosim Gauju. Netālu skatīsim Velna klintis un Velna alu, Mazo Velna alu. Pa upes pretējo krastu dosimies Krimuldas virzienā. Te apskatīsim Krimuldas pils parku un viduslaiku pilsdrupas. Pa veco serpentīna ceļu kāpsim lejā uz Gaujas senleju un dosimies līdz Gūtmaņa alai, kur dzirdēsim stāstu par Turaidas rozi. Tepat blakus atrodas arī Viktora ala un Mazā ala. Tālāk jau virzīsimies uz Gaujas tiltu, kuru šķērsojot atkal nonāksim upes kreisajā krastā.


Siguldā nesen atklāts vēl viens serpentīna ceļš. To izstaigāsim un pēc tam dosimies apskatīt Olas jeb Fotogrāfu kalnu un Paradīzes kalnu, no kuriem paveras skaisti skati uz upes ieleju. Kā pēdējos no interesantajiem apkārtnes dabas objektiem apskatīsim Kraukļu aizu, Satezeles pilskalnu un Pētera alu. No šīs vietas dosimies atpakaļ uz Siguldas staciju.

Maršrutā bez šiem objektiem redzēsim arī citas ievērojamas vietas, bet par to jau vairāk runāsim paša pārgājiena laikā.

Pasākuma dalībniekiem līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošs apģērbs un silta tēja termosos, kā arī pusdienas.

Maršruts plānots apmēram 17 km garumā. Tā kā mēs pārvietosimies pa dažādas grūtības pakāpes takām, vēlams paņemt līdzi arī rezerves apavus un sausas zeķes, ja gadās samērcēt kājas.

Finišēt plānojam pirms 17:30 Siguldas dzelzceļa stacijā.


Dalības maksa:

4 euro individuālajiem dalībniekiem;

3 euro, ja piesakās vismaz divatā;

1,50 eiro skolēniem;

Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327 norādot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru.


10.01.16

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra