VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Tava navigācija.

Pastāstīšu no savas pieredzes.


Esmu gājis diezgan daudzos pārgājienos un bijis dažādākajās vietās, katrs pārgājiens bija ar kaut ko atšķirīgs un katrā reizē bija savādāki piedzīvojumi-par tiem citreiz. Taču novēroju ka visiem maniem pārgājieniem ir bijis arī kas kopīgs, ķibeles ar navigāciju. Protams tagad esmu jau daudz pieredzējušāks un zinu kas un kā notiek, bet lai jūs nepieļautu manas kļūdas domājiet arī par to ko jūs darīsiet nezināmā vietā bez navigācijas sistēmas, vienalga vai tā ir karte vai GPS


///////////////////////////////////////


*Ja ņemat apvidus karti esiet gatavi, ka jūs arī varat būt spiesti iziet no tās apvidus kartes dažu iemeslu dēļ, piemēram, augsta sēta, nesasalis grāvis vai jebkāda cita šķēršļa dēļ, noteikti mājās vajadzētu rūpīgi izpētīt karti un izdomāt maršrutu, lai negadītos liekas problēmas ar ekipējuma trūkumu vai ko tamlīdzīgu, respektīvi domājiet ko darat.


*Ja jums ir jaunais GPS un lietojat to nelielu laiku jums ir vajadzīgas jaunās apvidus kartes un ir jābūt gatavam uz visu, arī uz to, ka varat palikt bez GPS vai arī baterija var vienkārši nosēsties. Proti, vajadzētu ņemt arī līdz karti, gadījuma pēc.


*Ja strādājat ar kompasu, nevajadzētu tam žēlot naudu, ja vien Āfrikas vietā nevēlaties nonākt Antarktīdā. : D Kompasam ir jābūt ūdens izturīgam un būtu labi ja tas būtu nedaudz pasargāts pret triecieniem.


*************


Pats iesaku darboties tīri ar karti, jo tas ir droši un arī ir interesantāk pašam noiet liekus 10 km, lai tiktu līdz punktam B caur punktu C


Raksta autors ir lietotājs zvaigzne100 no mājaslapas iepriekšējās versijas.


12.01.14

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra