VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Zaļā kāpa" 13. septembrī

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties pārgājienā pa Ķemeriem, lai iepazītu pilsētiņu un tās tuvāko apkārtni.


Tikšanās paredzēta plkst. 10:30 Ķemeru dzelzceļa stacijā, kad būs pienācis vilciens no Rīgas. Stacijas tuvumā varēsiet ērti novietot savas automašīnas.


Sākumā iepazīsim Tukuma dzelzceļa un Ķemeru stacijas vēsturi un dosimies pārgājienā pa pilsētiņu.


Ķemeri ir sena kūrortpilsēta, kura 1959. gadā kļuva par daļu no tagadējās Jūrmalas pilsētas. Te var apskatīt kādreizējo Ķemeru viesnīcu, peldiestādi, ūdenstorni un citas vēsturiskās celtnes, kuras glabā liecības par kādreizējiem kūrorta ziedu laikiem.


Tālāk dosimies pāri Zaļajai kāpai uz Kaņiera pilskalnu. Zaļās kāpas abās pusēs atrodas Zaļais un Raganu purvs. Šeit ir izveidots ļoti labs pārgājienu un velomaršruts un ir iespēja pa labiekārtotām meža takām un dēļu laipām nokļūt līdz pašam Kaņiera ezeram.


Kaņiera pilskalns, iespējams, ir bijusi vēsturiska pirātu apmetnes vieta. Te ir skaista dabas taka, skatu tornis un piknika vieta, kur varēsim sarīkot vakariņu pauzi, mazliet atpūsties, vērot aizaugošo Kaņiera ezeru, kurā ligzdo ļoti daudzu sugu putni.


Atpakaļ uz Ķemeriem dosimies cauri Raganu purvam. Te kādreiz bija ļoti slikts ceļš, bet Latvijā viss attīstās un arī šis ceļš vēl nesen tika pārbūvēts. Pa ceļam iesim cauri Antiņciemam, kurā vēl neilgi pirms Latvijas neatkarības atgūšanas nebija elektrības – to šeit ievilka tikai 80. gadu beigās.


Kopā plānots noiet nedaudz vairāk kā 20 kilometrus. Pārgājiens ideāli piemērots ģimenēm ar bērniem un draugu kompānijām.


Finišs plānots ap 18:00, lai paspētu uz vilcieniem Rīgas un Tukuma virzienā.


Dalībniekiem līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu piknika pauzei.


Dalības maksa:


4 eiro individuālajiem dalībniekiem;


3 eiro, ja ierodas vismaz divatā;


1, 50 eiro skolēniem,


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa e-pastu  janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327.


08.09.15

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra