VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Dikļi - Zilaiskalns" 16. augustā

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv aicina doties izzinošā pārgājienā pa Dikļu un Zilākalna apkārtni 16. augustā.


Starts paredzēts Kocēnu novada Dikļos pie autobusa pieturas “Dikļi” 16. augustā plkst. 11:00, kad būs pienācis autobuss no Valmieras. Automašīnu īpašniekiem iesakām savus spēkratus atstāt Zilākalna ciematā un uz Dikļiem doties ar autobusu. Finišs paredzēts Zilākalna ciematā ap 17:30, lai paspētu uz autobusu Valmieras virzienā.


Dikļi ir vieta, kur notikuši pirmie latviešu dziesmu svētki, aktīvi darbojies Juris Neikens. Te apskatāma arī skaistā Dikļu pils ar parku.


Pēc Dikļu ciemata izpētes dosimies tālāk pa bijušā šaursliežu dzelzceļa “Ainaži – Valmiera – Smiltene” uzbērumu. Šī 1912. gadā celtā dzelzceļa līnija bija ļoti svarīga apkārtnes attīstībai un no tās vēl joporjam ir saglabājušās dažādas liecības: staciju ēkas, uzbērumi un tilti.


Zilākalna virzienā dosimies cauri Zažēnu purvam, kurā vēl joprojām notiek kūdras ieguves darbi. Zilākalna ciemats veidojies kā kūdras racēju ciemats un vēl šodien tajā redzama vēsturiskā padomju laika apbūve, sastopams liels skaits cittautiešu un jūtama vēsturiskā elpa. Iešana purvā būs pa dzelzceļa stigu sausām kājām.


Zilaiskalns ir sena latviešu kulta vieta un nozīmīgs apkārtnes tūrisma objekts. Tas redzams no liela attāluma un apaudzis ar bagātīgu jaukto koku mežu.


Kopā plānots noiet nedaudz vairāk kā 15 kilometrus. Maršrutus piemērots ģimenēm ar bērniem un draugu kolektīviem.


Pārgājiena dalībniekiem līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus un ēdienu piknika pauzei.


Dalības maksa:


4 eiro individuālajiem dalībniekiem;


3 eiro, ja ierodas vismaz divatā;


1,50 eiro skolēniem;


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327.


 


06.08.15

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra