VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Mangaļsala" 14. jūnijā

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv uzsāk vasaras sezonu ar savu populārāko maršrutu Mangaļsalā 14. jūnijā.


Starts paredzēts 14. jūnijā plkst. 11:00 pie 24. autobusa pieturas Stāvvadu iela.


Pārgājienu sāksim ar salas vēstures un ģeogrāfijas iepazīšanu un Latvijas armijas būvēta bunkura iepazīšanu. Te uzzināsim interesantus faktus par salas militāro nozīmi pēdējo trīssimt gadu laikā.


Salas teritorijā padomju laikā atradās plašas munīcijas noliktavas. Apskatīsim dažas no tām, iepazīsim kādreiz slēgto teritoriju un bijušo dzelzceļa līniju, kas salu savienoja ar Vecāķu staciju.


Tālāk dosimies uz salas rietumu pusi, kura ir pilna ar dažāda izmēra krasta aizsardzības baterijām, senām lielgabalu pozīcijām, bunkuriem un pazemes ejām. Te uzzināsim, kādēļ sala ir tik ļoti militarizēta un kādi notikumi norisinājušies šajā apkārtnē.


Netālu no jūras krasta redzams nogrimušais kuģis “Lady Cotlin”. Tas reiz vedis sāls kravu uz Rīgu un apkalpes kļūdas dēļ uzskrējis uz sēkļa. To pavērosim no krasta, uztaisīsim piknika pauzi jūras krastā un ja būs labs laiks dalībnieki varēs iet peldēties un mazliet izbaudīt pludmales priekus.


Tālāk dosimies uz salas lielāko bunkuru, izstaigāsim garu pazemes eju un virzīsimies uz molu, pa ceļam apskatos Cara akmeņus un vistuvāk moliem esošos bunkurus.


Finišs paredzēts ap 17:00, lai varētu paspēt uz 24. autobusu virzienā uz centru. Ar to arī varēs atgriezties līdz starta vietai pēc savām automašīnām.


Uz pārgājiena starta vietu var nokļūt ar 24. autobusu un 224. mikroautobusu vai ar vilcienu līdz Vecāķu stacijai un ejot apmēram 20 minūtes pa Mangaļu prospektu. Automašīnu īpašnieki savus auto varēs novietot starta vietas tuvumā.


Pārgājiena laikā noiesim apmēram 15 kilometrus.


Pārgājiena maršruts ideāli piemērots arī ģimenēm ar bērniem un draugu kompānijām.


Pārgājiena dalībniekiem līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdiens un dzeramais piknika pauzei.


Dalības maksa:


4 euro individuālajiem dalībniekiem;


3 euro, ja ierodas vismaz divatā;


1, 50 euro skolēniem;


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327.


08.06.15

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra