VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Kalnciems" 11. janvārī - vētras dēļ ATCELTS!!!

Aktīvā tūrisma portāls piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Kalnciemu un tā tuvāko apkārtni 11. janvārī.


Starts paredzēts plkst. 11:00 Kalnciemā autobusu pieturā “Kalnciema kombināts”, kas ir Rīgas-Kalnciema autobusu galapunkts. Automašīnu īpašniekiem savus spēkratus vislabāk atstāt uz Rīgas – Liepājas šosejas pie pagrieziena uz Kalnciemu, jo tā būs mūsu finiša vieta. Rīgas – Kalnciema autobuss atiet no Satekles ielas pieturas “Elizabetes iela” plkst. 9:15, Kalnciema pagriezienā būs ap 10:30, bet Kalnciema kombinātā ierodas 10:45.


Iesākumā dosimies uz Kaugara parku un tur esošajiem Brāļu kapiem, iepazīsim šīs vietas vēsturi un mazliet parunāsim par Brīvības cīņām un citiem kariem, kuru laikā norisinājušās kaujas Kalnciema apkārtnē.


Tālāk dosimies uz apkārtnē esošajiem dīķiem un karjeriem,, lai iepazīstu šīs apkārtnes nozīmīgos dabas resursu, kas ļāvuši Kalnciemam attīstīties. Pateicoties šeit esošajai kūdrai, dolomītam un mālam, te vienmēr ir bijušas dažādas rūpnīcas.


Tā kā dīķi tagad aizņem ļoti lielu platību, redzēsim, kā izskatās apkārtne pēc lielo karjeru izstrādes un rūpniecības uzņēmumu slēgšanas. Pašlaik starp dīķiem esošajās sauszemes joslās atrodas interesantas mazdārziņu kolonijas un savdabīga šādām vietām raksturīga apbūve.


Tālāk dosimies iepazīt pašu Kalnciemu. Vēl pirms dažiem gadiem tā bija pilsēta un varēja lepoties ar savu ķieģeļu rūpnīcu, kas kā daudzi uzņēmumi Latvijā, neizturēja krīzi un tika slēgts. Redzēsim kā pašlaik izskatās ciemats un kas palicis pāri no kādreiz plašajiem uzņēmumiem šajā apkārtnē.


Kalnciemā apskatīsim arī šeit esošās baznīcas, skolu un citas sabiedriski nozīmīgas celtnes, iepazīsimies ar ciema vēsturi un to, kādēļ par Kalnciemu sauc upes pretējo krastu.


Finišs uz Liepājas šosejas paredzēts ap 16:00, lai paspētu uz autobusiem Rīgas un Liepājas virzienā.


Pārgājiens ideāli paredzēts arī ģimenēm ar bērniem un draugu pulciņiem.


Līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, tēju termosos un ēdienu pusdienu pauzei.


Dalības maksa:


4 eiro individuālajiem dalībniekiem;


3 eiro, ja ierodas vismaz divatā;


1,50 eiro skolēniem;


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327.


05.01.15

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra