VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Jelgava no cita skatu punkta" 21. decembrī

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Jelgavu 21. decembrī.


Starts paredzēts Jelgavas dzelzceļa stacijā ap 10:40, kad būs pienācis elektrovilciens no Rīgas. Tiem, kuri brauks ar autobusu uz Jelgavu no citam Latvijas vietam, būs iespēja mums pievienoties ap 11:00 Jelgavas autoostā, kad būs pienākuši autobusi no Rīgas un Dobeles.


Pārgājienu sāksim ar stāstu par Jelgavas dzelzceļa stacijas un dzelzceļa mezgla vēsturi. Pēc tam dosimies uz pilsētas centru, kur iepazīsimies ar Jelgavas pilsētas vēsturi un apskatīsim to, kas ir palicis pāri no Jelgavas vecpilsētas. Tā kā Jelgava 2. pasaules kara laikā tika pilnībā nopostīta, senā apbūve atrodama ļoti retās pilsētas vietās.


Ap plkst. 12:00 ieradīsimies Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Jelgavas daļā, kur apskatīsim vēsturisko ugunsdzēsēju tehniku un aprīkojumu un iepazīsimies ar mūsdienu tehniku. Te uzzināsim arī interesantus faktus par ugunsdzēsēju darbu mūsdienās, izaugsmes iespējām un mācību iestādēm, kur var apgūt ugunsdzēsēju profesiju.  Šī objekta apmeklējums ir bez papildus maksas.


Tālāk dosimies uz Lielupes krastiem, kur apskatīsim nesen izbūvētās promenādes, jauno gājēju tiltu – Mītavas tiltu – un dosimies iepazīt Pilssalu.


Pilssalā apskatīsim Jelgavas pili un tās apkārtni, uzzināsim intereantus faktus par pils vēsturi un tajā esošo Latvijas Lauksaimniecības Universitāti.


Pēc pilsētas vēsturisko objektu apskates dosimies uz Pilssalā esošajām Lielupes palieņu pļavām, kur atrodas savvaļas zirgu ganības. Šeit vides gida pavadībā dosimies izzinošā ekskursijā, kuras laikā uzzināsim interesantu faktus gan par pašām palieņu pļavām, gan tajās mītošo zirgu baru. Par ekskursiju pļavās papildus 1 eiro no katra dalībnieka.


Pārgājienu noslēgsim Jelgavas dzelzceļa stacijā ap plkst. 17:00. Tā kā būs jau satumsis, tad noslēgumā varēsim redzēt arī Jelgavas svētku ugunis un rotājumus.


Dalības maksa:


4 eiro individuālajiem dalībniekiem;


3 eiro, ja ierodas vismaz divatā;


1,50 eiro skolēniem;


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327, norādot savu vārdu, dalībnieku skaitu un vietu, no kuras startēsiet (stacija vai autoosta).


16.12.14

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra