VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Lāpu pārgājiens "Ogre - Ikšķile" 16. novembrī

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Ogres un Ikšķiles apkārtni 16. novembrī. Lai būtu lielāka svētku noskaņa un mūsu apskatītie objekti tiktu redzēti no neikdienišķa skatu punkta, pārgājienā dosimies tumsā ar lāpām.


Tikšanās paredzēta 16:30 Ogres dzelzceļa stacijā, kad būs pienākuši vilcieni no Rīgas un Daugavpils. Ar šo vietu arī sāksim mūsu pārgājiena izzinošo pusi. Šeit uzzināsim interesantus faktus par Ogres pilsētu, Ogres dzelzceļa staciju un Rīgas – Dinaburgas dzelzceļa līnijas vēsturi.


Pēc nelielas pilsētas centra un Brīvības ielas vēsturisko namu iepazīšanas dosimies uz Ogres Zilajiem kalniem, kur aizdedzināsim lāpas un varēsim baudīt apkaimes dabu.


Ogres Zilajos kalnos galvenais objekts būs nesen uzceltais skatu tornis, kurš pašlaik ir viens no augstākajiem Latvijas Valsts mežu būvētajiem skatu torņiem Latvijā. Šeit būs pārgājienos ierastā piknika pauze, kur ēdīsim līdzi paņemtās maizītes un citus gardumus un dzersim tēju.


Pēc apkārtnes iepazīšanas no augšas dosimies uz Ikšķili. Ikšķilē apskatīsim Svētā Meinarda statuju, pilsētas astoņsimtgades parku un Daugavas krastā esošo Ikšķiles piemiņas akmeni, kas atrodas tieši pretī Svētā Meinarda salai, uz kuras saglabājušās Latvijā vecākās baznīcas drupas.


Finišēsim ap 21:00 Ikšķiles dzelzceļa stacijā, lai paspētu uz abos virzienos kursējošajiem vilcieniem.


Automašīnu īpašnieki savus auto varēs ērti atstāt Ogres un Ikšķiles staciju tuvumā un pēc tam turp atgriezties ar vilcienu.


Pārgājienā līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un tēju termosos piknika pauzei.


Tā kā maršruts nav sarežģīts, tas ir lieliski piemērots arī ģimenēm ar bērniem.


Par lāpām parūpēsimies no savas puses un tās varēs pieteikt reģistrējoties pārgājienam. Viena uzpildīta lāpa maksās 1,50 eiro.


Dalības maksa:


4 eiro individuālajiem dalībniekiem,


3 eiro, ja ierodas vismaz divatā,


1,50 eiro skolēniem,


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327 norādot savu vārdu, dalībnieku skaitu, nepieciešamo lāpu skaitu un tālruņa numuru.


 


10.11.14

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra