VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Valka/Valga" 10. augustā

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Valku Latvijā un Valgu Igaunijā 10. augustā.


Starts Valgas dzelzceļa stacijā 10:30, kad būs pienācis vilciens no Rīgas un no Valkas puses atnākuši tie, kuri brauc ar autobusiem no Smiltenes vai Rūjienas puses. Ar vilcienu var atbraukt arī Siguldas, Cēsu un Valmieras puses iedzīvotāji.


Pārgājienu sāksim ar Valgas dzelzceļa stacijas un tās tuvākās apkārtnes iepazīšanu. Te uzzināsim interesantus faktus gan par dzelzceļiem un staciju, gan par dažādiem ar šo sfēru saistītiem starptautiskiem projektiem. Varēsim arī apskatīt īstu tvaika lokomotīvi.


Pēc tam dosimies uz Valgas pilsētas centru, pa ceļam apskatot Valgas militāro muzeju (papildus ieejas maksa 2 eiro). Muzejā redzēsim saistošu ekspozīciju par Igaunijas vēsturi, ieročus, bruņutehniku, helikopteru, nokāpsim mežabrāļu bunkurā. Te ir interesantas ekspozīcijas par Igaunijas armijas, zemessardzes, robežsardzes, policijas uc militārajām struktūrām.


Valgas centrā redzēsim pieminekli Polijas karalim Stefanam Batorijam, kurš Valkai piešķīra pilsētas tiesības. Te atrodas arī apaļā Svētā Jāņa baznīca. Netālu no Latvijas robežas atrodas arī igauņu RIMI un Selver veikali,kuros varēsiet salīdzināt cenas mūsu produktiem Latvijas un Igaunijas veikalos. Te arī uzzināsiet par to, kas ir depozīta sistēma un kā tā darbojas.


Pārejot pāri robežai uzkāpsim kalnā ar lapeni, kur sarīkosim pusdienu pauzi un pa Pedeles upes promenādi dosimies uz Lugažu luterāņu baznīcu. Baznīcas tornī iespējams arī uzkāpt par ziedojumiem un pārredzēt visu tuvāko apkārtni. Pie baznīcas atrodas piemiņas vieta latviešu policistiem, kuri pavisam nesenā pagātnē šajā apkārtnē iesaistījās apšaudē ar noziedzniekiem.


Tālāk dosimies uz Cimzes kapiem, kur apglabāts Jānis Cimze. Te uzzināsim par viņa devumu Latvijas kultūrā un kādreizējo Valkas skolotāju semināru.


Tālāk dosimies uz Valkas dzelzceļa staciju. Kādreiz šis bija nopietns dzelzceļa mezgls un te sastapās gan šaursliežu dzelzceļi, gan platsliežu dzelzceļi. Tagad ēka ir pamesta, bet vēsturiskā aura vēl ir jūtama. Stacijas tuvumā atrodas piemiņas akmens izsūtītajiem.


Dodoties finiša virzienā apskatīsim arī Brīvības cīņām veltīto pieminekli Brāļu kapos, skulptūru “Koklētājs” un slaveno Tēraudskolu, kuras tuvumā atrodas arī  pamatīgi pazemes bunkuri no kuriem vadīja kodolraķetes Valkas pievārtē. Diemžēl ne Tēraudskola, ne bunkuri no iekšpuses apskatāmi nav, jo ir slēgti.


Ap 16:30 finišēsim Valgas autoostā, lai var paspēt uz Rīgas vilcienu. Tie, kuri brauc ar autobusiem, varēs finišēt jau Valkas autoostā.


Automašīnu īpašniekiem visērtāk savus spēkratus novietot Valgas stacijas apkārtnē vai Valkas centrā.


Pasākums ideāli piemērots arī ģimenēm ar bērniem, jo visi objekti ir ļoti saistoši un interesanti.


Dalības maksa:


4 eiro individuālajiem dalībniekiem,


3 eiro, ja piesakās vismaz divatā,


1,50 eiro skolēniem,


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327.


04.08.14

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra