VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Tukums un Šlokenbeka" 5. jūlijā

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Tukumu un Šlokenbeku 5. jūlijā.


Starts paredzēts Tukuma 1. dzelzceļa stacijā 5. jūlijā plkst. 10:45, kad būs pienācis vilciens no Rīgas un autobusi no Kuldīgas un Jelgavas. Automašīnu īpašnieki savus spēkratus varēs atstāt stacijas tuvumā un pēc tam kājām atgriezties no 4 km attālās Milzkalnes.


Pārgājienu sāksim ar stāstījumu par Tukuma dzelzceļa un dzelzceļa stacijas vēsturi. Pēc tam dosimies iepazīt Tukuma vēsturisko centru, atjaunotās vecpilsētas ieliņas, Tukuma pils torni un Brīvības laukumu.


Pēc Tukuma vēsturiskā centra iepazīšanas dosimies uz Mālkalnu. Šajā vietā atrodas Imanta Ziedoņa 77. dzimšanas dienai veltītais ķiršu dārzs un piemineklis Tukuma atbrīvotājiem, kurā attēloti abās pusēs karojušie latviešu dēli 2. pasaules kara laikā.


Pēc šīs vietas apskates dosimies uz Jauntukumu. Šī pilsētas daļa veidojusies kā padomju armijas militārā pilsētiņa ar tam laikam raksturīgo apbūvi un nacionālo sastāvu. Te uzzināsim interesantus faktus par Tukuma militāro lidlauku, kurā dienēja vairums šīs pilsētiņas iemītnieku un tās attīstību mūsdienās.


Tālāk dosimies uz Durbes pils parku. Te atrodas Durbes muiža, kas ilgu laiku bijusi Šlokenbekas pusmuiža un piederējusi tās īpašnieku fon der Rekes dzimtai. Pārgājiena laikā uzzināsiet kā mainījusies muiža dažādos laikos un kādas iestādes te atradušās pēc agrārās reformas. Pils parkā sarīkosim pusdienu pauzi un atpūtīsimies pirms došanās tālāk uz Šlokenbeku.


Šlokenbeku mūsdienās sauc par Milzkalni un tā ir veidojusies pie Šlokenbekas muižas. Pārgājiena interesantākais objekts būs Latvijas Ceļu muzejs. Šeit iepazīsim Šlokenbekas muižas vēsturi (tā ir pirmā nocietinātā muiža Latvijā) un varēsim aplūkot saistošas ekspozīcijas par Latvijas ceļu būves vēsturi. Te redzami arī dažādu ceļu segumu paraugi, vēsturiskas ceļu būvniecības mašīnas un traktori un zirgu pajūgi.  Latvijas Ceļu muzeja apmeklējums ir bez maksas.


Finišs Milzkalnē plānots ap 16:00. No šejienes varēsiet doties uz Milzkalnes staciju, lai ar vilcienu nokļūtu atpakaļ Rīgā vai kājām doties uz 4 km attālo Tukuma staciju un autoostu.


Dalības maksa :


4 eiro individuālajiem dalībniekiem;


3 eiro, ja ierodas vismaz divatā;


1, 50 eiro skolēniem;


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327.


 


29.06.14

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra