VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens „Ādaži – Kadaga – Siguļi” 24. martā

Jau kāds brīdis ir pagājis kopš portāls Pargajieni.lv rīkoja kādu militāra rakstura pārgājienu, tādēļ šoreiz iepriecināsim visus armijas lietu un neskartās dabas un vēstures mīļotājus, jo ir saņemta atļauja apmeklēt Ādažu garnizonu. Arī šis pasākums būs īpaši paredzēts ģimenēm ar bērniem un plašākām kompānijām, jo to varēs beigt arī pusceļā, ja kādam pietrūks laika vai spēka.

Starts: 24. martā plkst. 11.30 autobusa pieturā „Ādažu skola” (gandrīz pie tilta pār Gauju).

Finišs paredzēts ap 18:00 Siguļos (pie šosejas VIA Baltica), bet finišēt varēs arī pēc Ādažu bāzes apmeklējuma (ap 14:00).

Nokļūšana: ar SIA „Ekspress Ādaži” autobusu Rīga – Kadaga, kas no pieturas pie autoostas atiet 10:35. Šim autobusam pieturas ir arī vairākās vietās Brīvības ielā. No citām vietām visērtāk nokļūt būs ar savu automašīnu vai aizbraucot līdz Ādažiem un tad līdz skolai ejot kājām apmēram 15 minūtes.

Pārgājiena laikā uzzināsim nedaudz par jauno tiltu pār Gauju, kas, galvenokārt, celts Ādažu militārās bāzes vajadzībām un turpat blakus esošo piemiņas vietu 2. pasaules kara notikumiem. Pēc tam dosimies tālāk uz Ādažu bāzi, kur apmeklēsim Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas skolu. Tajā uzzināsim daudz ko jaunu par mūsdienu sapieru darbu un par to, ko vajadzētu zināt, atrodot nesprāgušu munīciju. Pēc tam apmeklēsim citus interesantus objektus šajā bāzē un uzzināsim par tajā izvietotajām armijas vienībām un to darbu kā arī par to, kas ir 3. Reģionālais nodrošinājuma centrs un kādas funkcijas tas pilda kopējā aizsardzības sistēmā. Šeit būs interesanti gan bērniem, gan arī jauniešiem, kuri vēlas savu dzīvi saistīt ar militāro karjeru vai vienkārši interesējas par šādām lietām.

Pēc Ādažu bāzes nogurušie varēs finišēt un uz Rīgu un Ādažiem doties ar autobusu Kadaga – Rīga, bet ar pārējiem dosimies tālāk poligona virzienā. Vietas, kur notiek mācības, mēs šoreiz neapmeklēsim, bet noteikti centīsimies apskatīt Mazuikas un Lieluikas ezeru dabas liegumu, kuri ar atzīti par vieniem no dzidrākajiem un bioloģiski daudzveidīgākajiem ezeriem visā Baltijā. Pēc tam dosimies tālāk uz Siguļiem, kur redzēsim Ojāra Vācieša kapa vietu, kapsētā esošo kapliču un aiziesim arī līdz Carnikavas baznīcai turpat blakus, kura ir pēdējā koka baznīca, kas saglabājusies Vidzemes piekrastē. Redzēsim kā tā no ārpuses izskatās restaurācijas procesā. Ap 18:00 finišēsim pieturā „Siguļi”, no kurienes varēs doties atpakaļ uz Rīgu, Carnikavu, Ādažiem vai arī pretējā virzienā uz Saulkrastiem un Ainažiem.

Pēc Ādažu bāzes finišējusie būs nogājuši apmēram 5 kilometrus, bet Siguļos finišējot būs noieti 15 kilometri.

Dalības maksa: Ls 3 no cilvēka. Ja ierodieties vismaz divatā, tad no katra Ls 2.

Pieteikšanās pa e-pastu  janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327. Arī jautājumu un neskaidrību gadījumā atbildēsim un centīsimies palīdzēt.


15.03.12

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra