VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

03

SEP

Pārgājiens "Daugavgrīva" 3. septembrī

11:00 03.09 - 18:00 03.09

Bolderājas tilts - Bolderājas tilts

8 EUR individuālajiem dalībniekiem;

6 EUR, ja ierodas vismaz divatā;

5 EUR uzrādot ISIC karti vai 3+ Ģimenes karti;

2 EUR skolēniem (vai 1,00 EUR uzrādot ISIC karti vai 3+ Ģimenes karti);

Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.

Atgādinām, ka samaksu var veikt arī ar bankas karti.

0 / 30

Aktīvā tūrisma centrs Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Daugavgrīvas apkārtni 3. septembrī.

Starts paredzēts autobusa pieturā “Bolderājas tilts” plkst. 11:00, kad būs pienācis 3. un 36. autobuss. Šeit atrodas liels stāvlaukums, kur ērti var novietot savas automašīnas.

Pārgājienu sāksim ar nelielu ieskatu Bolderājas un Daugavgrīvas vēsturē, uzzināsim interesantus faktus par Bolderājas tiltiem un Mīlestības saliņu.

Pēc tam dosimies uz Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes Līča nodaļu, kur mūs laipni uzņems robežsargi un izstāstīs par savu darbu, parādīs savu aprīkojumu, kuterus un sniegs ieskatu valsts robežu sargāšanā. 

Pēc robežsargu bāzes apmeklējuma dosimies iepazīt Daugavgrīvas cietoksni, kurš ir unikāls visā Baltijas jūras piekrastē. Te uzzināsim par apkārtnes militāro nozīmīgumu vairāku gadsimtu laikā un to, ka cietokšņa pirmsākumi meklējami Daugavas pretējā krastā.

Tālāk dosimies uz Rietumu molu, kura tuvumā atrodas Komētforts. Tas ir vēl viens cietoksnis, kurš līdzīgi kā Mangaļsalas nocietinājumi ir veidots no vairākiem bunkuriem un vēl padomju laikos izmantots militārām vajadzībām. Te iepazīsim bunkurus arī no iekšienes, apskatīsim pazemes ejas un kādreizējās lielgabalu pozīcijas. 

Finišs plānots ap 18:00 pie Bolderājas tilta, kad būsim apskatījuši molu, piejūras pļavas un uzkāpuši putnu vērošanas tornī.

Pārgājienā plānots noiet ap 18 kilometriem. Pārgājiena dalībniekiem līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, lukturīšus bunkuru apskatei un pusdienas piknika pauzei.

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra