VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Apkārt vecajam burkānu laukam" 28. maijā (5 brīvas vietas)


Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā piektdienas vakara pārgājienā 28. maijā.


Pārgājiena starts paredzēts ap plkst. 18:00 Priedaines dzelzceļa stacijā, kad būs pienākuši vilcieni no Rīgas un Jūrmalas.


Pārgājienu sāksim ar īsu ieskatu Jūrmalas dzelzceļa, Priedaines stacijas un Priedaines apkārtnes vēsturē.


Nākošais mūsu apskates objekts būs Darmštates priežu audze, kur esošie koki nekvalitatīvo sēklu un neatbilstošā klimata pašlaik kļuvuši par savdabīgu dabas pieminekli, kas uzskatāmi parāda meža apsaimniekotāju kļūdainos lēmumus.


Babītes pilskalns ir vienīgais arheoloģiskais piemineklis Jūrmalas pilsētas teritorijā. Tas atrodas Varkaļu kanāla tuvumā un būs mūsu piknika vieta pirms tālākā ceļa.


Pa Babītes ezera polderu dambjiem dosimies uz Piņķiem un pa ceļam redzēsim milzīgus laukus, kurus agrāk apsaimniekoja reiz slavenais Bulduru sovhoztehnikums un atpazīstamību ieguva ar saviem burkānu laukiem.


Piņķos izstaigāsim tikko uzcelto promenādi un dosimies uz Salienu.


Zem Jūrmalas šosejas atrodas vienīgais govju tunelis šajā pusē, kas kādreiz bija būvēts, lai govis varētu pārdzīt no vienas šosejas puses uz otrā pusē esošajām ganībām. Tas tagad ir atjaunots un jau kalpo kā laba iespēja šoseju šķērsot tiem velobraucējiem, kuri vēlas pa klusākiem ceļiem nokļūt Jūrmalā.


Finišs Priedaines stacijā paredzēts ap plkst. 22:00, lai paspētu uz vilcieniem Rīgas un Jūrmalas virzienos.


Kopā plānots noiet apmēram 18 kilometrus. Nogurušākie vai steidzīgākie dalībnieki varēs finišēt ātrāk Piņķos pie 4. un 32. autobusa galapunkta.


Pārgājiena dalībniekiem līdz jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un dzērienu piknika pauzei.


Dalības maksa:


6 euro individuālajiem dalībniekiem;


5 euro, ja ierodas vismaz divatā vai uzrādot ISIC karti;


2 euro skolēniem (vai 1,00 EUR uzrādot ISIC karti);


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa tālruni 26980327, zvanot un nosaucot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru. Pārgājienā pieļaujamais dalībnieku skaits ir 20 dalībnieki. Informācija par aktuālo dalībnieku skaitu būs redzama mūsu facebook lapā pie aktuālā pasākuma ieraksta. Ja būs liela interese,tad organizēsim papildgrupas citās dienās tuvākajā laikā. Lūdzu, izlasiet zemāk redzamos noteikumus pirms pieteikšanās.


DROŠA PĀRGĀJIENA NOTEIKUMI ATBILSTOŠI EKONOMIKAS MINISTRIJAS UN VESELĪBAS MINISTRIJAS VADLĪNIJĀM:


1.       Pasākumi notiek ārtelpās, netiek izmantotas koplietošanas ģērbtuves un dušas;


2.       Grupas lielums ir ne vairāk kā 20 cilvēki (neskaitot speciālistus un darbiniekus, grupas vadītāju, instruktoru vai gidu);


3.       Apmeklētāji ierodas tikai individuāli, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus;


4.       Tiek nodrošināta 2 metru distance starp dažādu mājsaimniecību locekļiem;


5.       Tiek lietoti mutes un deguna aizsegi pulcēšanās brīžos;


6.       Iespēju robežās tiek samazināts kopīgi lietoto virsmu un priekšmetu skaits;


7.       Tiek veikta regulāra virsmu, tai skaitā inventāra un darba aprīkojuma, tīrīšana un dezinfekcija, kā arī tiek nodrošināta dezinfekcijas līdzekļu pieejamība dalībniekiem pasākuma laikā;


8.       Notiek apmeklētāju vienvirziena plūsma, dažādas plūsmas nesastopas un nepārklājas;


9.       Vienu inventāru (piemēram, laivu, katamarānu, plostu u.c.) izmanto tikai vienas mājsaimniecības locekļi;


10.   Saimniecisko vai publisko pakalpojumu sniedz pēc iepriekšēja pieraksta, dalībnieku dati (vārds, uzvārds un telefona numurs) tiek uzglabāts 30 dienas nepieciešamības gadījumā sniegšanai Slimību profilakses un kontroles centram epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanai;


11.   Atbilstoši iespējām izmanto bezskaidras naudas maksājumus (dalības maksa tiek maksāta ar pārskaitījumu uz SIA “Dzīvojam zaļi” bankas kontu, norādot pārgājiena nosaukumu, datumu, pieaugušo dalībnieku skaitu, skolēnu skaitu (par maksājamo summu tiksiet informēti pieteikšanās laikā) vai skaidrā naudā klātienē).


12.   Atbilstoši MK noteikumu Nr.360 5. punktam, lai īstenotu informēšanas pamatprincipu, saimnieciska vai publiska pakalpojuma sniedzējs vai pasākuma organizators labi redzamā vietā izvieto (un informē pasākuma dalībniekus rakstiski vismaz vienu dienu pirms pasākuma, un atkārtoti pasākuma uzsākšanas brīdī)  vismaz šādu informāciju par piesardzības pasākumiem, tai skaitā svešvalodās:


1)   brīdinājumu, ka attiecīgajā vietā nedrīkst atrasties un pakalpojumu nedrīkst saņemt personas, kurām noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija vai kurām ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes;


2)   brīdinājumu par divu metru distances ievērošanu starp dažādām mājsaimniecībām, kā arī par citiem distancēšanās nosacījumiem, ja tādi ir noteikti.


Ja noteikumi izlasīti un visam piekrītat, tad droši zvaniet uz 26980327 un mēģiniet paspēt pieteikties pārgājienam. Cilvēki ir izsalkuši pēc aktivitātēm un interese jau pašlaik ir liela. Uz tikšanos un lai veselība turas!


24.05.21

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra