VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Divas Garkalnes un Vangaži" 23. maijā (13 brīvas vietas)


Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv 23. maijā piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Garkalnes un Vangažu apkārtni.


Starts paredzēts plkst. 10:30 Garkalnes dzelzceļa stacijā, kad būs pienācis vilciens no Rīgas.


Pārgājienu sāksim ar nelielu Garkalnes novadā esošā Garkalnes ciema vēstures iepazīšanu, dzelzceļa izbūves vēsturi un to, kādēļ šis ciems kādreiz bija populāra kultūras darbinieku atpūtas vieta.


Tālāk dosimies apskatīt Garkalnes baznīcu, kas atrodas Ādažu novadā esošajā Garkalnes ciemā. Pa ceļam redzēsim iežogotas teritorijas, kur izvietoti urbumi un vairāk parunāsim par Rīgas ūdensapgādi un tās attīstības vēsturi.


Pa dažādiem apkaimes ceļiem un takām dosimies Vangažu virzienā un apskatīsim grants ieguves karjerus un vietu, kur reiz atradās liela dzelzsbetona konstrukciju rūpnīca.


Turpinājumā apskatīsim Vangažu pilsētu un iepazīsim tās vēsturi, kas cieši saistīta ar padomju laikiem, kad pilsēta attīstījās par strādnieku ciematu. Pilsētas celtniecībā lielu ieguldījumu ir devuši arī katordznieki, kuri sāka celt pirmās pilsētas dzīvojamās mājas un rūpnīcu.


Noslēgumā iepazīsim Krievupes dzelzceļa staciju, bijušo dzelzceļa atzaru uz Vangažiem un pa paralēli Siguldas dzelzceļam esošajiem ceļiem un takām atgriezīsimies Garkalnē. Nogurušākie ceļotāji varēs doties prom jau no Vangažiem ar autobusu vai Krievupes dzelzceļa stacijas ar vilcienu tā noejot apmēram 20 vai 25 kilometrus.


Kopā plānots noiet apmēram 30 km.


Pārgājiena dalībniekiem līdz jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un dzērienu piknika pauzei.


Finišs Garkalnes dzelzceļa stacijā paredzēts ap plkst. 19:00, kad aties vilciens uz Rīgu.


Dalības maksa:


6 euro individuālajiem dalībniekiem;


5 euro, ja ierodas vismaz divatā vai uzrādot ISIC karti;


2 euro skolēniem (vai 1,00 EUR uzrādot ISIC karti);


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa tālruni 26980327, zvanot un nosaucot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru. Pārgājienā pieļaujamais dalībnieku skaits ir 20 dalībnieki. Informācija par aktuālo dalībnieku skaitu būs redzama mūsu facebook lapā pie aktuālā pasākuma ieraksta. Ja būs liela interese,tad organizēsim papildgrupas citās dienās tuvākajā laikā. Lūdzu, izlasiet zemāk redzamos noteikumus pirms pieteikšanās.


DROŠA PĀRGĀJIENA NOTEIKUMI ATBILSTOŠI EKONOMIKAS MINISTRIJAS UN VESELĪBAS MINISTRIJAS VADLĪNIJĀM:


1.       Pasākumi notiek ārtelpās, netiek izmantotas koplietošanas ģērbtuves un dušas;


2.       Grupas lielums ir ne vairāk kā 20 cilvēki (neskaitot speciālistus un darbiniekus, grupas vadītāju, instruktoru vai gidu);


3.       Apmeklētāji ierodas tikai individuāli, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus;


4.       Tiek nodrošināta 2 metru distance starp dažādu mājsaimniecību locekļiem;


5.       Tiek lietoti mutes un deguna aizsegi pulcēšanās brīžos;


6.       Iespēju robežās tiek samazināts kopīgi lietoto virsmu un priekšmetu skaits;


7.       Tiek veikta regulāra virsmu, tai skaitā inventāra un darba aprīkojuma, tīrīšana un dezinfekcija, kā arī tiek nodrošināta dezinfekcijas līdzekļu pieejamība dalībniekiem pasākuma laikā;


8.       Notiek apmeklētāju vienvirziena plūsma, dažādas plūsmas nesastopas un nepārklājas;


9.       Vienu inventāru (piemēram, laivu, katamarānu, plostu u.c.) izmanto tikai vienas mājsaimniecības locekļi;


10.   Saimniecisko vai publisko pakalpojumu sniedz pēc iepriekšēja pieraksta, dalībnieku dati (vārds, uzvārds un telefona numurs) tiek uzglabāts 30 dienas nepieciešamības gadījumā sniegšanai Slimību profilakses un kontroles centram epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanai;


11.   Atbilstoši iespējām izmanto bezskaidras naudas maksājumus (dalības maksa tiek maksāta ar pārskaitījumu uz SIA “Dzīvojam zaļi” bankas kontu, norādot pārgājiena nosaukumu, datumu, pieaugušo dalībnieku skaitu, skolēnu skaitu (par maksājamo summu tiksiet informēti pieteikšanās laikā) vai skaidrā naudā klātienē).


12.   Atbilstoši MK noteikumu Nr.360 5. punktam, lai īstenotu informēšanas pamatprincipu, saimnieciska vai publiska pakalpojuma sniedzējs vai pasākuma organizators labi redzamā vietā izvieto (un informē pasākuma dalībniekus rakstiski vismaz vienu dienu pirms pasākuma, un atkārtoti pasākuma uzsākšanas brīdī)  vismaz šādu informāciju par piesardzības pasākumiem, tai skaitā svešvalodās:


1)   brīdinājumu, ka attiecīgajā vietā nedrīkst atrasties un pakalpojumu nedrīkst saņemt personas, kurām noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija vai kurām ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes;


2)   brīdinājumu par divu metru distances ievērošanu starp dažādām mājsaimniecībām, kā arī par citiem distancēšanās nosacījumiem, ja tādi ir noteikti.


Ja noteikumi izlasīti un visam piekrītat, tad droši zvaniet uz 26980327 un mēģiniet paspēt pieteikties pārgājienam. Cilvēki ir izsalkuši pēc aktivitātēm un interese jau pašlaik ir liela. Uz tikšanos un lai veselība turas!


17.05.21

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra