VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Dzelzs un papīrs Staicelē" 15. novembrī


Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Staiceli un tās tuvāko apkārtni.


Starts paredzēts plkst. 12:00 Staiceles autobusa pieturā, kad būs pienākuši autobusi no Valmieras un Ainažiem.


Pārgājienu sāksim ar īstu stāstījumu par Staiceles pilsētas vēsturi un apkaimes ģeogrāfiju.


Pirmais mūsu apskates objekts būs Salacas krastā esošie futbola laukumi, skola, futbola centrs. Pilsētu pamatoti var saukt par Latvijas futbola galvaspilsētu, jo diez vai kādu citu mazpilsētu Latvijā tik bieži ir pieminējuši tieši šī sporta veida kontekstā.


Salacas pretējā krastā kādreiz atradās okera cehs. Šeit no vietējās krāsu zemes ražoja okera krāsas. Netālu redzama vieta, kur atradās okera ieguves karjers.


Karogu alas un Karogupīte būs nākošais mūsu apskates objekts, uz kuru dosimies ar lielāku līkumu, nedaudz apskatot kādreizējā šaursliežu dzelzceļa posmu. Karogu alas mēs šoreiz vairāk skatīsimies no ārpuses nekā no iekšpuses, jo arī šeit mēdz ziemot sikspārņi, kurus šajā laikā vairs traucēt nevajadzētu. Netālu atrodas arī labiekārtota atpūtas vieta, kur sarīkosim piknika pauzi pirms tālākā ceļa.


2015. gadā par Latvijas ģeovietu tika izvēlēti Staiceles dzelzsavoti. Tie ir pirmie, kas liecina par to, ka zem Staiceles atrodas bagātīgas dzelzsrūdas iegulas. Šeit arī labi var redzēt kā veidojas okers.


Staicele kā pilsēta radās tad, kad tika uzcelta papīrfabrika. Apkaimē ir plaši meži, cauri pilsētai tek upe, bija izbūvēts dzelzceļš, kas bija galvenie priekšnosacījumi tam, lai šī vieta būtu piemērota šādas fabrikas attīstībai.


Staicele ir bagāta ar savu koka arhitektūru. Pilsētiņas un papīrfabrikas vēsturi, apkaimes saistību ar lībiešiem vairāk izzināsim vietējā muzejā. Lai to apmeklētu visiem jāņem līdzi sejas maskas.


Finišs Staiceles autobusa pieturā plānots pirms plkst. 17:00, lai paspētu uz autobusu Rīgas virzienā.


Pārgājiena laikā plānots noiet apmēram 15 kilometrus.


Pārgājiena dalībniekiem līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un dzērienu piknika pauzei.


!!! Ņemot vērā ārkārtas situācijas beigas, bet neaizmirstot vīrusa COVID – 19 draudus, lūgums pārgājienā doties tikai tad, ja esat pārliecināti par savu veselību. No savas puses nodrošināsim iespēju dezinficēt rokas. Pašlaik mūsu pārgājienos limits būs 30 cilvēki. Ņemot vērā arī Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijas, pieteikšanās pārgājienam ir obligāta. Cilvēki bez pieteikuma drīkstēs pārgājienā piedalīties tikai tad, ja vēl būs brīvas vietas, ko mēs nevaram garantēt. Aktuālajai informācijai par brīvajām vietām aicinām sekot līdzi mūsu facebook profilā.Dalības maksa:
7 euro individuālajiem dalībniekiem;
6 euro, ja ierodas vismaz divatā vai uzrādot ISIC karti;
3 euro skolēniem (vai 2,50 EUR uzrādot ISIC karti);
Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Muzeja ieejas maksa un muzeja gida pakalpojumi ir iekļauti dalības maksā.


Pieteikšanās pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327, norādot visu dalībnieku vārdus, uzvārdus un tālruņa numurus.
Ja pēc pārgājiena kāds būs bijis saslimis ar COVID-19 visa informācija tiks nodota Slimību profilakses un kontroles centram.03.11.20

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra