VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Zaļais dzelzceļš Limbaži - Puikule - Ozoli" 26. maijā


Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa zaļo dzelzceļu posmā Limbaži – Puikule – Ozoli 26. maijā.


Pārgājiena starts paredzēts Limbažu autoostā (bijusī dzelzceļa stacija “Limbaži”) plkst. 11:00, kad būs pienācis autobuss no Rīgas.


Pārgājienu sāksim ar īsu ieskatu Rūjienas dzelzceļa un Limbažu stacijas vēsturē.


Tā kā pārgājiens 90% notiks pa bijušo dzelzceļa līniju, tad šeit interesanti būs tiem, kuriem patīk dzelzceļi, dažādi arhitektūras un tehnikas pieminekļi un citas līdzīgas būves. Dabas baudītājiem šis pārgājiens būs patīkams, jo tuvumā parasti var redzēt meža zvērus un putnus, no uzbērumiem paveras skaisti skati uz tuvāko apkārtni. Noteikti redzēsim arī nelielos purvus un bebru būvētos dambjus un mājas. Labu fotomirkļu cienītājiem arī būs kur izpausties.


No apskates objektiem pa ceļam redzēsim Katvaru, Neiķenes un Puikules staciju paliekas un tiem tuvumā esošo apbūvi. Viens no interesantākajiem objektiem būs Katvaru muiža un tās apkārtne. Tās tuvumā atrodas parks, internātskola, liepu aleja.


Šis ir jau otrais no šāda tipa pārgājieniem. Drīzumā tādus organizēsim arī pa citiem “zaļajiem dzelzceļiem”, kuri gan Latvijā, gan Igaunijā izveidoti pa bijušajiem dzelzceļiem.


Finišs plānots netālu no bijušās Ozolu šaursliežu dzelzceļa stacijas, uz kuru pēdējos kilometrus iesim pa bijušo Ainažu-Valmieras-Smiltenes šaursliežu dzelzceļu. Finišēt plānojam ap plkst. 17:30, lai paspētu uz autobusu, kas mūs aizvedīs tālāk uz Limbažiem un Rīgu.


Pārgājienā kopā plānots noiet apmēram 25 km.


Pārgājiena dalībniekiem, līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un dzērienu piknika pauzei.


Dalības maksa:


5 eiro individuālajiem dalībniekiem;


4 eiro, ja ierodas vismaz divatā vai uzrādot ISIC karti;


1,50 eiro skolēniem (vai 1,00 EUR uzrādot ISIC karti);


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327, norādot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru.


14.05.19

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra