VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Ventspils - Staldzene" 10. februārī

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Ventspili, iepazīstot vietas, kuras parasti tūristiem nerāda.

Ventspils ir pilsēta ar senu vēsturi, lielu ostu un populāriem apskates objektiem, bet izrādās, ka pilsētai ir arī savs stāvkrasts, liels ezers, briežu dārzs, reiz bijusi zenītraķešu bāze un citi interesanti objekti.

Starts paredzēts 10. februārī Ventspils autoostā plkst. 11:00.

Pārgājienu sāksim ar ļoti īsu pastaigu pa vecpilsētu, lai redzētu, kā izskatās promenāde Ventas krastā, prāmju terminālis un īsi izstāstītu to, kā radusies šī pilsēta un osta.

Tālāk dosimies pāri atjaunotajam un pašlaik vienīgajam funkcionējošajam paceļamajam tiltam Latvijā, no kura ļoti labi varēs redzēt ostu un tās teritorijā esošos objektus.

Pārventa ir izmēros liela un ļoti būtiska pilsētas daļa – tā veidojusies no vairākiem ciemiem, te izbūvēta lielākā daļa no Ventspils ostas un atrodas vairāki nozīmīgi ražošanas objekti.

Pēc nelielas ostas un rūpnieciskās teritorijas apskates dosimies uz Baltijas jūras piekrasti, kur atrodas Staldzenes stāvkrasts. Tā tuvumā esošā pilsētas daļa Staldzene ļoti atšķiras no pārējās pilsētas – zvejnieku mājas, vecas padomju armijas militārās bāzes, nelielas, līkumotas ieliņas un sajūta kā laukos.

Tepat netālu atrodas Būšnieku ezers, kura krastos atrodamas laivu bāzes, peldvietas un ļoti tuvu tam arī pilsētai piederošs briežu dārzs.

Atpakaļ uz pilsētas centru dosimies ar 8. maršruta autobusu. Autobusa biļetes varēsiet iegādāties autobusā un pēc uzņēmuma Ventspils reiss mājas lapā esošās informācijas vienas biļetes cena šajā maršrutā ir 0,70 EUR.

Finišs Ventspils autoostā plānots nedaudz pēc plkst. 16:00.

Pārgājienā plānojam noiet nedaudz vairāk kā 15 kilometrus.

Pārgājiena dalībniekiem līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un siltu tēju piknika pauzei.

Pārgājiens ideāli piemērots ģimenēm ar bērniem un draugu kompānijām.


Dalības maksa:


5 eiro individuālajiem dalībniekiem;


4 eiro, ja piesakās vismaz divatā;


1, 50 eiro skolēniem;


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pārgājienam pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327, norādot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru.


22.01.19

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra