VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Ziemassvētku kaujas Tīreļpurvā" 3. decembrī

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Tīreļpurvu un Ziemassvētku kauju cīņu vietām 3. decembrī.


Starts paredzēts pie maiznīcas “Lāči” Benūžu Skauģos plkst. 10:15. Šeit var ērti novietot savas automašīnas, ir iespēja paēst brokastis kafejnīcā vai iepirkties veikaliņā. Tie, kuri vēlas no Rīgas braukt ar autobusu, var braukt ar autobusu Rīga – Liepāja, kurš no autoostas aties plkst. 9:15 vai ar autobusu Rīga – Kalnciems, kurš no Elizabetes ielas pieturas atiet plkst. 9:15 un kursē pa Kalnciema ielu un cauri Piņķiem. Abos autobusos biļeti jāpērk līdz pieturai “Benuži”.


Pārgājienu sāksim ar Antiņu brāļu kapu un atjaunoto strēlnieku ierakumu iepazīšanu. Te varēs labi redzēt, kā cīnījušies latviešu strēlnieki 1. pasaules karā un kādi bija viņu sadzīves apstākļi.


Tālāk dosimies uz Mangaļu mājām. Šeit atrodas Kara muzeja nodaļa “Ziemassvētku kauju muzejs”, kura apkārtnē atjaunoti vācu ierakumi (Vācu valnis) un ierīkota 7 kilometrus gara vēstures izziņas taka ar informatīvajiem stendiem un iespēju izprast, kā notika kaujas un kādi bija šī kara rezultāti.


Muzeja apkārtnē ir vairākas piknika vietas, kur varēsim sarīkot pusdienu pauzi un atpūsties.


Viens no centrālajiem objektiem, kuru apmeklēsim ir “Zobens”. Tā ir viena no nedaudzajām vietām, kur latviešu strēlniekiem izdevās pārraut fronti un ieņemt vācu puses nocietinājumus. Pārgājiena laikā uzzināsim, kas palīdzēja latviešiem kaujās un kādēļ pēc šīm uzvarām sekoja mūsu puses atkāpšanās un atkaroto teritorija atdošana ienaidniekam.


Pārgājiena laikā plānots noiet apmēram 25 kilometrus. Vēlamas ņemt līdzi laikapstākļiem atbilstošus apģērbus un apavus, ēdienu un dzērienu piknika pauzei. Tā kā būs arī ļoti slapjas vietas, var noderēt rezerves apģērbs vai apavi.


Atgriezties pie maiznīcas “Lāči” ir plānots ap plkst. 17:30, lai paspētu uz autobusiem Rīgas virzienā. Tā kā pēdējās stundās jau kļūs tumšs, tad ieteicams paņemt līdzi arī lukturīšus.


Dalības maksa:


5 eiro individuālajiem dalībniekiem;


4 eiro, ja ierodas vismaz divatā vai uzrādot ISIC karti;


1, 50 eiro skolēniem (vai 1,00 EUR uzrādot ISIC karti);


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327, norādot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru.

16.11.17

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra