VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens „Juglas ainavas” 20. Aprīlī - jāpiesakās līdz 16. aprīlim

Pārgājiens „Juglas ainavas” 20. Aprīlī


Beidzot mūsu Pargajieni.lv komandai ir izdevies sagādāt Jums iespēju apmeklēt vienīgo Latvijas armijas vienību, kura tika atjaunota līdzīgai tai, kāda tā bija pirms „Padomju laikiem”- Štāba bataljonu.


APSKATES PUNKTI

 Štāba bataljons, kurā ir izveidota īpaša muzejam līdzīga vēstures istaba, kurā ir apkopotas dažādas liecības par bataljona vēsturi- grāmatas, fotogrāfijas, ekipējums, uniformas un citas interesantas lietas. Šeit mēs uzzināsim to, kādas ir bataljona funkcijas un iepazīsimies ar dažādu specifisko šī bataljona rotu darbību kā, piemēram, Godasardzes rotu, NBS Orķestri, Radiosakaru rotu, Radioreleju rotu un citām. Protams, apskatīsim arī Štāba bataljona teritoriju.

 Pēc ekskursijas pie Štāba bataljona tiem ekskursijas dalībniekiem, kuriem ir interese tikai par šo objektu, būs iespēja jau finišēt. Ar pārējiem dosimies uz Rīgas Krusta Evaņģēliski luterisko baznīcu.

 Tālāk uz K-elektrostaciju, kas savulaik tika būvēta kā slepens objekts, kas nodrošinātu krīzes un kara gadījumā ar elektrību visas svarīgākās pilsētas iestādes. Kara laikā tā tika saspridzināta.

 Turpinājumā pāri Juglas upei dosimies uz dzelzceļa tiltu, kā arī bijušo Kūdras bāzi, kurā agrāk glabāja kūdru Rīgas TEC – 1.

 Bukultos apskatīsim Ādažu (Niermīles) ordeņa pils vietu.

 Pēdējais punkts būs piemineklis 2. Pasaules karā kritušajiem karavīriem pie Brīvības gatves.


PIETEIKŠANĀS- pa e-pastu  janis@pargajieni.lv vai pa tālruni- 26980327.

DALĪBAS MAKSA- 3Ls no cilvēka, taču ierodoties divatā vai lielākā kompānijā- 2Ls.


STARTS- 13:40 6. tramvaja pieturvietā „Krustabaznīcas iela”


Ko ņemt līdzi?

 Šoreiz tikai labu garastāvokli


FINIŠS- ap 19:00 Brīvības gatvē pie Brīvdabas muzeja.


Lai dotos šajā ekskursijā, visiem interesentiem jāpiesakās ļoti laicīgi, jo bruņotie spēki prasa dalībniekiem līdzi paņemt gan pases vai vadītāja apliecības, gan pirms ekskursijas iesniegt sarakstu ar ekskursantu vārdiem, uzvārdiem un personas kodiem.


KĀ PIETEIKTIES?

1) Tiem, kuri vēlas viesoties Štāba bataljonā- līdz 16. aprīļa plkst. 15:00 jānosūta e-pastu uz  janis@pargajieni.lv, norādot savu vārdu, uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru.

2) Tiem, kuri nevēlas apmeklēt Štāba bataljonu- līdz 19. aprīļa 22:00 jānosūta e-pastu uz  janis@pargajieni.lv vai jāziņo pa tālruni 26980327 plānotais cilvēku skaits un jāatstāj savs tālruņa numurs. Ar Jums mēs tiekamies ap 15:30 pie Krustabaznīcas pieturas un dodamies tālāk pārgājienā.


*** Tiem, kuri būs pieteikušies vēlāk, bet vēlēsies apmeklēt Štāba bataljonu, mēs iesakām paņemt līdzi pases, tomēr tas negarantēs, ka tur tiksiet, jo sarakstā Jūsu vārdu nebūs. Ļoti iespējams, ka novēlotas pieteikšanās dēļ armijas teritorijā netiksiet ielaisti.


12.01.14

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra